Makijaż permanentny pierwsze dni

Tuż po zabiegu Twoje nowe brwi mogą Ci się wydawać za ciemne, szerokie, wręcz przerysowane. Skóra może być czerwona i opuchnięta. Nie martw się i nie panikuj, pamiętaj, że to minie w ciągu kilku następnych dni. Chroń miejsce pigmentacji przed zanieczyszczeniami i kosmetykami. Unikaj słońca i solarium. Zrezygnuj z basenu, sauny, intensywnych treningów. Skóra musi się zagoić.

Etapy gojenia brwi:

DZIEŃ 1-3

Dwa razy dziennie delikatnie przemywaj brwi chłodną wodą przegotowaną, wodą destylowaną lub do iniekcji przy użyciu wacika kosmetycznego. Nie trzyj brwi.

Pierwszego dnia wymień poszewkę poduszki, na której śpisz.

DZIEŃ 4

Brwi zaczynają się łuszczyć na końcach i początkach. Strupków i nabłonka nigdy nie odrywamy ze względu na ryzyko powstania mikro blizn!!!

Jeśli czujesz wyraźny dyskomfort i suchość pigmentowanego miejsca od 4 dnia możesz nawilżać brwi preparatem do pielęgnacji, delikatnie, niewielką ilością 1 dziennie (np. Bepanthen, krem do tatuaży, lub wit. E).

Początki brwi powinny być już delikatne i transparentne, nie powinnaś widzieć mocno zaznaczonej granicy.

DZIEŃ 5-7

Łuszczenie brwi dobiega końca. Możesz mieć wrażenie, że brwi wyglądają jak zebra ze względu na różnice w kolorze pomiędzy miejscami ze strupkiem i tymi bez.

Gdy strupki odpadną możesz mieć wrażenie, że Twoje brwi są zbyt jasna. Nie panikuj. Pigment docelowo osiąga swój właściwy kolor po 4-7 tygodniach od zejścia strupka. Między 6 a 8 tygodniem dobiega końca proces gojenia i wtedy jeśli jest to konieczne wykonuje się 1 zabieg dopigmentowania.

Po całkowitym wygojeniu stosuj krem ochronny z filtrem SPF i unikaj nadmiernego złuszczania w miejscach pigmentacji, aby cieszyć się naturalnym efektem makijażu permanentnego brwi jak najdłużej.