Mikropigmentacja – makijaż permanentny

Mikropigmentacja brwi (PMU)

Mikropigmentacja to wiele metod upiększania ciała. Makijaż permanentny znany jest od wielu lat, a dzięki jego efektom w naturalny sposób możesz podkreślić urodę lub ją skorygować.

Makijaż permanentny (permanent make up tzw. PMU) jest nietrwałą metodą mikropigmentacji. Dzięki płytkiej pracy igłą i specjalnym pigmentom z czasem zanika na skórze. Ta „nietrwałość”, oprócz naturalności to największa zaleta makijażu permanentnego. Dzięki temu po upływie określonego czasu masz możliwość skorygowania odcienia, a także kształtu brwi. Jest to istotne w przypadku, gdy zdecydujesz się na znaczącą metamorfozę koloru włosów lub gdy Twoja skóra i rysy twarzy z biegiem lat ulegają zmianie.

Makijaż permanentny a odcień pigmentu i kształt brwi

Kolor pigmentu jest indywidualnie dobierany do odcienia Twojej skóry i koloru włosów, ale w pierwszych dniach po zabiegu jest intensywny i ciepły. Wtedy też makijaż permanentny może Ci się wydawać zbyt przerysowany i mocny. Nie martw się, po zagojeniu złagodnieje i ochłodzi się od 30 % do 50%, w zależności od właściwości Twojej skóry.

Indywidualny dobór dotyczy również kształtu brwi. Nie ma jednego gotowego szablonu, ponieważ wpływ na ostateczny kształt brwi mają wpływ rysy Twojej twarzy, a także Twoje oczekiwania. Prawidłowo dobrany kształt pozwala podkreślić lub skorygować urodę w naturalny sposób.

Proces gojenia po zabiegu makijażu permanentnego

W ciągu kilku dni w miejscu pigmentacji pojawiają się strupki i łuszczący naskórek, których nie wolno zrywać ze względu na ryzyko powstania mikro blizn. Pigment docelowo osiąga swój właściwy odcień po 4-7 tygodniach. Między 6 a 8 tygodniem dobiega końca proces gojenia i wtedy jeśli jest to konieczne wykonuje się 1 zabieg uzupełniający tzw. dopigmentowanie.

O etapach gojenia możesz przeczytać w moim poradach dotyczących mikropigmentacji.

Jak długo będziesz cieszyć się efektami makijażu?

Trwałość makijażu permanentnego wynosi średnio od 12-36 miesięcy, niekiedy krócej lub dłużej i jest to zależne od wielu indywidualnych czynników. Ma na to wpływ m.in. rodzaj i stan twojej skóry, styl życia, przyjmowane leki i choroby, a także stosowane zabiegi i kosmetyki. Dla zachowania estetycznego efektu zabiegu zaleca się odświeżenie pigmentacji przynajmniej raz na 12 do 24 miesięcy. Pamiętaj, że najlepiej skontaktować się ze specjalistą, który oceni jakość pigmentacji po upływie lat.

Naturalność mikropigmentacji i makijażu permanentego

Najważniejsze w całym procesie mikropigmetacji jest zachowanie naturalności, dlatego wykonując zabiegi makijażu permanentnego brwi stosuję naturalne techniki cieniowania Powder brows, Ombre brows i Insta brows.

W zależności od Twoich preferencji Twoje brwi zyskają subtelne pudrowe podkreślenie lub będą miały delikatną nasadę, a u podstawy i na końcach większe nasycenie.

Komfortowe rozwiązanie

Makijaż permanentny daje Ci przede wszystkim komfort i wygodę. Dzięki niemu znacząco skrócisz czas porannych przygotowań. A biegnąc na randkę tuż po pracy, nie musisz się przejmować korektą makijażu, wystarczy tylko piękny uśmiech. Bez obaw możesz także korzystać z wszelkich aktywności sportowych, Twój makijaż brwi nadal będzie wyglądał świeżo. Makijaż permanentny to także poczucie bezpieczeństwa gdy borykasz się z kompleksami lub walczysz z chorobą.

Podaruj sobie ten komfort i zapisz się na zabieg już dzisiaj!